Мінрегіон готує оновлення ДБН щодо проектування шкіл і дитсадків

Державні будівельні норми, що стосуються проєктування навчальних закладів будуть оновлені Міністерством розвитку громад і територій України.

Про це розповіла заступник міністра Наталія Козловська, передає пресслужба відомства у вівторок, 3 серпня.

"Сучасні, безпечні, комфортні та інклюзивні – такими мають бути освітні установи в Україні. Щоб це стало реальністю в будь-якому куточку нашої країни, ми плануємо оновити норми з проєктування освітніх і дошкільних навчальних закладів. Перш за все, зміни торкнуться вимог до систем безпеки і облаштування безбар'єрного простору", - повідомила чиновниця.

Так, Мінрегіон вже затвердив технічні завдання на розробку проєктів змін до ДБН В.2.2-3: 2018 "Будинки і споруди. Навчальні заклади" і ДБН В.2.2-4: 2018 "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти". Зміни мають розробити на основі параметричного методу нормування з урахуванням кращого європейського досвіду. Серед іншого, норми встановлять:

  • сучасні функціональні вимоги доступності та зручності використання середовища, які повинні забезпечити безбар'єрність простору;

  • додаткові вимоги до систем безпеки, зокрема, пожежної;

  • вимоги до проектування харчоблоків і їх модернізації.

Крім того, з вимогами щодо проєктування спеціальних установ дошкільної освіти та групових осередків для дітей мають бути внесені доповнення про особливості внутрішніх і зовнішніх зон, обладнання та засобів з урахуванням досвіду європейських країн.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, Мінрегіон запланував низку істотних змін у нормативах будівництва, які будуть носити комплексний характер. Так, був розроблений проєкт Концепції розвитку в Україні системи технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві. Відповідно до початкових планів, його реалізація має пройти до 2031 року.

Коментарі

6.1т