Висотна забудова історичного Подолу: які зміни внесла столична влада

Департамент охорони культурної спадщини КМДА дозволив збільшити максимальну висоту забудови історичної частини Подолу з 15 до 27 метрів, а в деяких зонах – до 42 метрів. Наприклад, в ареалі "Пивзаводу на Подолі" (вул. Кирилівська) можуть дозволити будувати будинки заввишки 13 поверхів.

Про це розповіла депутат Київради Ксенія Семенова, повідомляє ТСН .

"Департамент своїм наказом змінив режим забудови за висотністю новобудов. За деякими територіями тепер можна будувати будинки до 27 метрів, а за деякими до 42 метрів. Думаю, що це зроблено під конкретні потенційні проєкти забудовників", - розповіла Семенова.

За її словами, незабаром один із таких об'єктів може з'явитися на території колишнього пивзавда.

У свою чергу у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили, що було внесено окремі зміни щодо висотності забудови після дослідження пам'яток відповідно до ландшафту. Виконувач обов'язків голови Департаменту Ірина Черненко наголосила, що доцільність висотності та інші численні вимоги забудовник має обґрунтувати та погодити у Департаменті, на засіданні Консультативної ради та у Міністерстві культури та інформаційної політики України, оскільки зазначена територія потрапляє до Центрального історичного ареалу міста Києва.

За її словами, в історичній частині Подолу проєктувати споруди висотою до 27 метрів можна лише в тій частині району, де вже склалася існуюча житлова та промислова забудова на рівні 5-9 поверхів, наприклад, висота будівлі елеватора на вулиці Набережно-Луговій становить 32 метри. В іншій частині Подолу, а тим більше там, де історично сформовано забудову на 4-5 поверхів, ніхто не будуватиме висотних будинків.

Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості, столична прокуратура вимагає від власника пам'ятки архітектури – пивоварного заводу Ріхтера на вулиці Кирилівській, 35 – укласти охоронний договір. Це має захистити історичні будівлі від руйнування, оскільки зараз об'єкт культурної спадщини перебуває у занедбаному стані.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

488

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом