1 листопада комісія Луцької міськради визначила, що зведення житлово-офісного комплексу на вулиці Кафедральній, 13 виконується з дотриманням норм пам’яткоохоронного законодавства України. Про це повідомила пресслужба міської ради.
До складу комісії увійшли: начальник відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис, заступник начальника відділу охорони культурної спадщини Луцькради Віталій Стрільчук, головна спеціалістка відділу охорони культурної спадщини Ольга Хоміч і представник науково-дослідного центру "Охоронна археологічна служба України" Інституту археології НАН України Антон Панікарський. Останній зазначив, що ознак про наявність культурного шару у котловані на вулиці Кафедральна, 13 немає. Члени комісії дійшли висновку, що забудовник зводить житлово-офісний комплекс з дотриманням норм пам’яткоохоронного законодавства України, в тому числі закону України "Про охорону культурної спадщини".
Директор підприємства "Містобудконцепт" Віталій Терещук, яке планує будівництво, заявив, що під час знімання верхнього шару ґрунту працівники виявили тільки побутове сміття, гіпсокартон, пакети, а земляні роботи вони завершили при виявленні піщаного шару. За його словами, фрагменти цегляної кладки та стін підвалів не траплялися.
Підставою для проведення огляду стало рішення міської ради "Про припинення права користування земельною ділянкою, наданою на умовах оренди компанії "Містобудконцепт" від 23 жовтня цього року.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, 21 жовтня у центральній частині луцька фірма “Містобудконцепт” розпочала будівельні роботи на місці, де йдуть археологічні дослідження. Забудовник планував звести житлово-офісний центр попри активні протести місцевих мешканців.
За даними з відкритих джерел, компанія “Містобудконцепт” з'явилась 4 березня 2024 року, а купила підземелля вже 6 березня. Вона зареєстрована у селищі Маневичі на вулиці Хакімова, 15. Власником фірми є Олексій Юрійович Бортнік. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових споруд.