Фонд гарантування вкладів продасть на аукціоні пул іпотечних кредитів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 7 липня 2020 роки проведе аукціон з продажу пулу іпотечних кредитів 6 банків, з початковою ціною лота 175,2 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

"Фонд гарантування вкладів повторно виставив на продаж 7 липня 2020 року пул іпотечних кредитів 6 банків (АТ "Дельта Банк", АТ "Банк "Фінанси та кредит", АТ "ВТБ Банк", ПАТ "ВБР", ПАТ Банк "Траст", ПУАТ "Фідобанк")", – уточнюється в повідомленні.

Початкова ціна лота – 175,2 млн грн. Торги відбудуться на електронному майданчику ProZorro.ПРОДАЖІ за голландською моделлю аукціону. У ньому можуть взяти участь юридичні та фізичні особи.

До складу пулу увійшли 662 кредити, забезпечені іпотекою. У якості забезпечення виконання зобов'язань за цими кредитами в іпотеці знаходяться квартири, будинки, нежитлові приміщення, земельні ділянки, майнові права на житлову нерухомість. 64% заборгованості номіновані у гривні. Прострочення по кредитах становить не більше 3 місяців, а значить ці кредити – обслуговуються. Подібні портфелі кредитів досить рідкісне явище для неплатоспроможних банків і, в разі придбання, такий портфель може стати хорошою інвестицією для діючих банків.

Всі кредити раніше виставлялися на індивідуальні торги і більшість з них торгувалися 4 рази у складі пулу, але не були викуплені. Вони виставляються на продаж у зв'язку з завершенням терміну ліквідації більшості банків, на балансі яких перебувають.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, деякі українські банки пропонують іпотечні кредити під 10% річних, але це поки не загальнодоступні програми і видаються з певними умовами.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

82

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом