Забудова території могла спричинити підтоплення будинків у Тернополі


Після сильної зливи, що пройшла в Тернополі 2 червня, були підтоплені підвали житлових будинків на вулиці Євгена Коновальця, 18 та 20. Про це повідомляють місцеві ЗМІ

У міській раді заявили, що причиною інциденту стали не лише інтенсивні опади, а й накопичені проблеми з водовідведенням на території, де триває забудова. За інформацією мерії, район перехрестя вулиць Мирона Тарнавського, Євгена Коновальця та проспекту Злуки історично виконував функцію природного резервуара для дощових і талих вод. Саме сюди під час сильних опадів стікала вода з кількох великих житлових масивів міста. Загальна площа водозбору, за оцінками фахівців, становить близько тисячі гектарів.

У міськраді зазначають, що після забудови цієї території природна система накопичення та відведення води була порушена. Крім того, забудовник, за даними міста, не виконав передбачені технічними умовами роботи зі спорудження колектора необхідної пропускної здатності для відведення дощових вод.

Також стверджується, що будівельні конструкції частково перекрили шлях стоку води до наявного Галицького колектора. Унаслідок цього під час інтенсивних опадів вода накопичувалася на території будівництва та створила додатковий тиск на прилеглі ділянки, що й призвело до підтоплення житлових будинків.

Після інциденту працівники КП "Тернопільводоканал" відкачали воду з підвалів та виконали першочергові роботи для стабілізації ситуації. Наразі у місті впроваджують тимчасові технічні рішення, покликані зменшити ризики повторного підтоплення під час майбутніх злив.

Водночас у міській раді наголошують, що остаточно вирішити проблему можна лише після виконання забудовником усіх технічних умов. Зокрема, компанія має забезпечити будівництво необхідного колектора та організувати повноцінне відведення дощових вод за межі будівельного майданчика.

За інформацією мерії, забудовник визнав наявність інженерної проблеми та вже залучив техніку для проведення першочергових робіт із її усунення.

Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, у київському ЖК Варшавський Плюс, що знаходиться на Виноградарі, в одному з будинків на вулиці Всеволода Змієнка, 21, відбуваються постійні підтоплення нижніх поверхів. Повідомляється, що через помилки забудовника затоплює підвал та нижні поверхи будинку.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

57

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом