Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури прозвітувало, що офіційно завершило ліквідацію ДАБІ.
Відповідну заяву відомство зробило у понеділок, 13 березня.
Як розповів віце-прем'єр-міністр Олександр Кубраков, корупція у будівельній сфері за часів ДАБІ досягала обороту не менше 3 мільярдів гривень на рік. Від цього страждали як замовники будівництва та підрядники, так і громадяни, які планували придбати житло.
"Зараз ми реалізуємо масштабну реформу містобудування, у центрі якої – цифровізація документів та автоматизація процесів. Ми прагнемо максимально мінімізувати людський фактор, щоб учасники будівельного процесу могли подати онлайн необхідні документи та перевірити статус їхнього розгляду", - наголосив віце-прем'єр.
Він додав, що станом на сьогодні припинили роботу всі 24 територіальні органи ДАБІ, закрили 5420 виконавчих проваджень у судових справах. Усі документи інспекції передано на зберігання до Центрального державного архіву вищих органів влади та управління.
Сьогодні, як зазначили в Мінрегіоні, влада працює над створенням нової системи відкритою і прозорою.
Як відомо, замість Держархбудінспекції було створено нову структуру – Держінспекцію архітектури та містобудування, яка за запевненнями влади, стала взірцем прозорості та доброчесності.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, за останні два тижні роботи ДАБІ видала "двомісячну норму" дозволів, у прямому сенсі надаючи можливість забудовникам будувати там, де не можна. Як зауважили експерти, йдеться про тотальне порушення норм з перевищенням висотності та щільності забудови, будівництво всупереч Генплану, зведення житлових комплексів під виглядом готелів та інше.
Колишній керівник ДІАМ Семен Кривоніс обіцяв розібратися з усіма дозволами, що видала ДАБІ за останні дні, проте так масштабної перевірки і не було проведено. Нещодавно стало відомо, що Кривонос вирішив піти з ДІАМ – його призначили головою НАБУ.