У Києві знівечили фасад пам'ятки архітектури, намагаючись утеплити будинок

У центрі Києва власники квартир в історичній будівлі на вулиці Пушкінській, 23А проводять утеплення фасаду без необхідних дозволів. Проти цього одразу виступили як столична влада, так і небайдужі кияни, йдеться в повідомленні пресслужби КМДА.

Так, Департамент охорони культурної спадщини направив власниці квартири №11 на четвертому поверсі припис з вимогою припинити роботи і укласти охоронний договір. Також надійшло звернення в поліцію з проханням почати досудове розслідування.

У Департаменті також відзначають, що не надавали ніяких дозволів і не отримували жодної науково-проєктної документації.

"Всі хочуть жити в красивому місті, з парками, доглянутими будинками, всі наводять за приклад великі історичні будівлі за межами України і обурюються закинутими або спотвореними кондиціонерами та "цар-балконами" нашими. При цьому роблять те, що ця дама на Пушкінській. Комфорт і краса не має закінчуватися для нас межами наших квартир", - йдеться у заяві Департаменту.

Будинок, побудований 1914 році в стилі неокласичного модерну, проєктував український архітектор Микола Даміловський. Будівля є пам'яткою історії місцевого значення. В середині ХХ століття тут жив композитор Михайло Вериківський.

Як повідомляють НЕРУХОМІ, у Верховній Раді України зареєстрований законопроект №4235, який має ввести мораторій на висотну забудову в радіусі 500 метрів від об'єктів культурної спадщини.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

147

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом