Які ризики несе законопроєкт про хрущовки: архітектор розповів про нюанси

Законопроєкт Мінрегіону про реконструкцію застарілого житлового фонду має низку недоліків і до кінця не ясно, куди і яким чином будуть розселяти людей.

Про це розповів архітектор Іван Фролов в інтерв'ю Голос.UA.

За його словами, це велика афера від забудовників, які увійшли до складу парламенту і змогли протягнути законопроєкти, які цікаві їм. "Зокрема, були прийняті закони, за якими людей можуть виселяти зі старих багатоповерхівок", - заявив Фролов.

Архітектор наголосив, що всі ці старі будинки мають велику перевагу – вдале розташування. Так, поруч багато шкіл і дитячих садків, вже розвинена інфраструктура. Як правило недалеко розташовані станції метро, або інша зручна транспортна розв'язка.

Коментуючи питання з розселенням, Фролов підкреслив, що за приблизними підрахунками в одному старому мікрорайоні проживають близько 30 тисяч людей, яких потрібно надати нове житло, при чому зробити необхідно це в стислі терміни.

"Тому те, що задумав Мінрегіон, неправильно. У нас є багато незавершених заморожених довгобудів. На сьогоднішній день багато інвесторів скандальної "Еліта-Центр" досі не отримали квартири. Люди більше 15 років чекають закінчення будівництва", – заявив він.

Архітектор зазначив, що питання з розселенням ускладнюється тим, що в Україні немає єдиного списку або єдиної черги громадян, які потребують поліпшення житлових умов. І замість того, щоб вирішувати проблеми, влада підтримала позицію будівельних компаній, вважає Фролов. Він також нагадав, що в столиці закінчилася дія старого генплану, а новий так і не був прийнятий, що також ускладнює вирішення цього питання.

Як вирішують питання з реконструкцією хрущовок в Україні
lenta.ua

Говорячи про світову практику, експерт зауважив, що насильницьке виселення було тільки в Росії, років 20 тому. В Євросоюзі старий житловий фонд модернізують і упорядковують. Крім того, жителі самі вибирають, яка фірма буде проводити реконструкцію.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, Мінрегіон розробив зміни до закону про комплексну реконструкцію застарілого житлового фонду і направив їх на розгляд Кабміну. Так, рішення про участь багатоквартирного будинку в межах кварталу в проєкті реконструкції буде прийматися за результатами загальних зборів власників нерухомого майна, і в разі згоди 75% мешканців може бути вирішене позитивно.

Ресурс НЕРУХОМІ запускає обговорення даної проблематики і готовий опублікувати всі думки професійної спільноти. Для цього необхідно написати нам на пошту: welcome@nerukhomi.ua.

Проверенные ЖК

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук