У НКЦПФР розповіли про впровадження сек'ютиризації у будівельну сферу

Впровадження такого фінансового механізму як сек'ютиризація у будівельну сферу дозволить зрештою підняти всю економіку України.

Про це розповів у середу, 14 грудня, голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Руслан Магомедов під час вебінар-презентації проєкту Концепції щодо впровадження законодавчої бази з облігацій з покриттям та сек'юритизацією в Україні, повідомили у пресслужбі НКЦПФР.

За словами Магомедова, сек'юритизація – це механізм, що полягає у розміщенні цінних паперів різних класів, виплати за якими забезпечуються майбутніми надходженнями, що генеруються виділеним пулом активів. При цьому він зазначив, що найбільш перспективні цінні папери з пулом іпотечних кредитів у яксоті референсного.

"У поєднанні з державною програмою доступного кредитування для українців за участю ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" сек'юритизація здатна забезпечити пожвавлення ринку нерухомості, що може стати одним із головних драйверів відновлення вітчизняної економіки", – заявив голова регулятора.

Представлена Концепція підготовлена юридичною фірмою Саєнко Харенко та Richard Kemmish Consulting Limited у рамках проєкту, що здійснюється ЄБРР та фінансується Спеціальним фондом акціонерів, яким керує ЄБРР.

Як відомо, сьогодні війська росії завдали масштабних збитків житловій інфраструктурі, при цьому українська влада не має фінансових можливостей відновити її. За таких умов критично важливим є питання зовнішнього фінансування. Хоч у світі країни й розглядають варіанти з конфіскацією закордонного російського майна на користь України, але за відсутності юридичних прецедентів це питання може значно затягтися.

Варто також зауважити, що Україна поки не поборола корупцію, і будь-яка непрозорість із цільовими фондами може спровокувати недовіру світових інвесторів. Тому нам необхідно розробити програму, що забезпечує комплексний організаційно-правовий механізм, за яким за постраждалими від руйнування житла особами не лише закріплюється право на грошову компенсацію, а й пропонується сучасний механізм залучення коштів. Ключовим аспектом програми мають стати абсолютно прозорі грошові потоки.

Як пише Zn.ua, такого ефекту можна досягти шляхом "монетизації" прав постраждалих на компенсацію за допомогою компенсаційних сертифікатів. Але численні вимоги постраждалих осіб, навіть оформлені сертифікатами, не можуть бути безпосередньо задіяні як інструменти залучення інвестиційного і донорського фінансування. Але групування сертифікатів у пули дозволить запроваджувати випуски цінних паперів, забезпечених цими пулами. Такі структури називаються сек'юритизацією, вони є оптимальними з урахуванням термінової необхідності розпочати відновлювальні роботи, не очікуючи на сплату репарацій.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, за даними обласних військових адміністрацій, на доступних для підрахунку територіях зафіксовано майже 160 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об'єктів. А відновлено на сьогодні лише понад 6 тисяч об'єктів. За різними підрахунками всього на відновлення без урахування пошкодженої енергосистеми потрібно понад 700 млрд. доларів.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

304

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом