До Єдиної держелектронної системи у сфері будівництва завантажили 97 оцифрованих державних будівельних норм (ДБН) та змін до них, які раніше були доступні лише у паперовій формі.
Про це розповів голова Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, віцепрем’єр Олександр Кубраков, повідомили у пресслужбі відомства.
За його словами, робота з ДБН у паперовій формі створює масу незручностей для розробників проєктної документації, експертних організацій, замовників будівництва та інших учасників ринку. Віцепрем'єр нагадав, що влада на початку квітня відновила публікацію відкритих даних щодо будівництва в ЄДЕСБ і на порталі data.gov.ua. У березні на порталі "Дія" запрацював е-кабінет, де відображаються всі документи будівельної сфери, в яких користувач вказаний як "Замовник будівництва".
"Найближчими місяцями на порталі також з'явиться можливість роботи з актуалізованими версіями документів та редакціями документів, а також пошук за централізованим глосарієм термінів", - заявив Кубраков.
Як відомо, оцифрування всіх державних будівельних норм проводилося в рамках співпраці з проєктом "Інтегрований розвиток міст в Україні II", що реалізується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансованим урядами Німеччини та Швейцарії.
Основні набори вже були доступні для роботи у зручному форматі, а тепер усі ДБН розміщені на порталі у розділі "Реєстри"/ "Законодавчі та нормативні акти". Також тут зберігається інформація як про чинний документ, так і про зміни, прийняті до нього, що дозволяє легко побачити, що саме змінилося у новій редакції.
Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості , в Україні з 1 березня запрацювали нові будівельні норми при проєктуванні та будівництві об'єктів у сфері охорони здоров'я. Нові норми поширюються як на нове будівництво чи реконструкцію, а й у капітальний ремонт, реставрацію. Важливо врахувати комфортність не лише для пацієнтів, а й для співробітників та персоналу медустанов.