Сучасна житлова та комерційна нерухомість в Україні дедалі активніше інтегрує елементи цивільної оборони. Про це повідомляє "Інткерфакс-Україна" з посиланням на дані компанії UTG.
Як помітили аналітики, наразі в Україні розвивається практика створення приміщень подвійного призначення — наприклад, укриттів у підземних паркінгах, цокольних комерційних приміщеннях або підвалах, а також автономних робочих місць і пунктів незламності.
У сфері торгівлі спостерігаються зміни, пов’язані з викликами війни: зменшення попиту на розважальні заклади та послуги, розвиток магазинів із мілітарі-товарами, зростання частки українських виробників серед орендарів, зменшення активності великих міжнародних брендів і перехід до онлайн-продажів.
У житловій забудові девелопери починають впроваджувати ізраїльський досвід безпеки — зокрема, індивідуальні кімнати-укриття з броньованими дверима й укріпленими вікнами, покращену теплоізоляцію, автономні джерела тепла та інженерні системи.
Зростає увага до потреб маломобільних груп населення: будівельні стандарти переглядаються відповідно до інклюзивних вимог. Безпечність та доступність стають конкурентною перевагою, яка впливає на вибір покупців.
За оцінкою UTG, девелопери переорієнтовуються на інші регіони та ніші, адаптуючи концепції під нові реалії. Безпекові рішення й інклюзивність, зокрема з елементами реабілітації для ветеранів, стають важливими для ринку, навіть якщо в короткостроковій перспективі не підвищують вартість, а у довгостроковій — стануть ключовим чинником ціноутворення.
Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, у ніч на 10 червня внаслідок масованої атаки росії найбільше постраждав житловий комплекс "Навігатор" в Оболонському районі Києва. Один із корпусів зазнав прямого влучання — частина будівлі зруйнована, суттєво пошкоджено щонайменше три поверхи.