Посли країн Великої сімки розкритикували законопроєкт №5655 про містобудівну реформу за те, що той обмежує повноваження місцевих органів самоврядування.
Про це написав колишній народний депутат Олександр Черненко, коментуючи відповідне повідомлення, опубліковане у Твіттер-акаунті "Посли G7 за реформу в Україні".
"Послам G7 було цікаво почути про реалізацію реформи містобудування, яку ми продовжимо моніторити. При виконанні реформи важливо зберегти повноваження місцевих громад", - йдеться у повідомленні в Twitter.
За словами колишнього нардепа, відповідна заява з'явилася після зустрічі з віце-прем'єр-міністром – міністром розвитку громад, Олександром Кубраковим та віце-прем'єр-міністром – міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
"Коли говорять про необхідність зберегти повноваження громад, у перекладі з дипломатичної це означає, що G7 зовсім не в захваті від містогвалтівного закону 5655", - прокоментував Черненко.
Він підкреслив, що тепер президент Володимир Зеленський виявився поставленим перед вибором: або врахувати позицію міжнародних партнерів і ветувати скандальний законопроєкт, або ж підписати корупціогенний документ.
У свою чергу голова фракції "Слуга народу" Олена Шуляк, яка активно проштовхувала законопроєкт №5655 у парламенті, зазначила, що країни G7 долучаються до моніторингу впровадження реформи містобудування в Україні.
"Ми створюємо реформу та відкриті для експертного діалогу, освіти та співпраці. Наступний етап – імплементація. Саме тому віце-прем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков відкрито запросив представників країн G7 та всіх стейхолдерів галузі" , – написала депутатка.
Як відомо, днями депутати Львівської міської ради закликали президента ветувати закон про так звану містобудівну реформу. На їхню думку, законопроєкт №5655 обмежує децентралізацію містобудівної сфери і може призвести до хаотичної забудови.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, Верховна Рада 13 грудня проголосувала у другому читанні за законопроєкт №5655, який запускає реформування містобудівної галузі, ініційованого головою фракції "Слуга народу" Оленою Шуляк. Документ підтримали 228 народних депутатів за 226 необхідних голосів
Серед численних зауважень було зазначено, що законопроєкт передбачає передачу функції держави та місцевого самоврядування підприємницьким структурам, що ставить одних суб'єктів господарювання у привілейоване становище по відношенню до інших. Зазначалося також, що законопроєкт приймається для великих забудовників, сам же документ рясніє корупціогенними ризиками.