В Україні протягом найближчих трьох років найбільше будуть затребувані фахівці з будівельної галузі: будівельники, проєктувальники, архітектори. Крім них також користуватимуться популярністю фахівці у сфері енергетики.
Про це розповіла заступник директора Київського міського центру зайнятості Людмила Мушинська, повідомляє Укрінформ .
Вона також уточнила, що на ринку праці будуть популярні слюсарі, електрики, зварювальники та столяри. Не менший попит буде на інженерів як для сфери будівництва, машинобудування, так і військового напрямку.
За словами Мушинської, вже існує потреба у медпрацівниках – як у лікарях різних спеціалізацій, так і у кваліфікованих медичних сестрах, молодшому медичному персоналі. Очікується, що значний попит також буде на реабілітологів, психологів, психотерапевтів для підтримки військових і людей, що повернулися з війни, після деокупації територій або просто психологічно виснажених через війну.
Для відновлення України будуть потрібні також фахівці у сфері логістики, наприклад, водії-дальнобійники.
"Не зупинить свій розвиток і ІТ-сфера. Програмісти все більше потрібні у всіх галузях економіки та безпеки країни. Завжди знадобляться також працівники комунальної сфери, які роблять наше місто кращим", - сказала Мушинська.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, про те, що в Україні стрімко зростає ринок праці, підтвердили і аналітики порталу Work.ua. При цьому починаючи з січня вакансії у будівельній галузі демонструють один із найвищих приростів. Щодо найвищих зарплат, то до ТОП-5 потрапили ріелтори. Загалом, якщо брати у розрізі галузей, лідирує категорія "Нерухомість", у якій сплачують 30 000 грн. далі "Топ – менеджмент, керівництво вищої ланки" – 30 000 грн; "Транспорт, автобізнес" – 22 500 грн; "Продаж, закупівля" – 20 000 грн та "Сільське господарство, агробізнес" – 19 500 грн.