Активність на ринку комерційної нерухомості помітно зросла, дані наближаються до довоєнних показників.
Про це йдеться в дослідженні аналітиків OLX Нерухомість.
Як зазначається, у порівнянні з березнем кількість вільних приміщень зросла у всіх регіонах, при цьому останнім часом помітно зросла активність орендарів. Так, середня кількість відгуків на одне оголошення наближається до довоєнного рівня.
Великий вибір вільних приміщень комерційної нерухомості є у Києві, Львові та Дніпрі. Ці регіони ще до війни займали лідерські позиції і сьогодні залишаються такими самими.
Так у червні на Київщині опублікували близько 21 тисячі оголошень з оренди, що вдвоє більше березневих показників. Також до десятки регіонів з великою кількістю пропозицій увійшли Одеська та Харківська області. Серед західних областей найбагатший вибір у Хмельницькій та Івано-Франківській областях.
Тим часом найпопулярнішими серед орендодавців у червні були Львівська та Одеська області. Саме в цих регіонах українці найчастіше відгукувалися на одне оголошення про вільну комерційну площу. Також до трійки лідерів у червні увійшла Житомирська область.
У березні підприємці найчастіше шукали квадратних метрів для роботи на заході України. У цей період активніше відгукувалися на оголошення у Закарпатській та Чернівецькій областях. Також у трійку увійшла Вінницька область, оскільки частина Київської на той час була окупована.
При цьому найвигідніше зараз орендувати офіс, МАФ, магазин/салон або торгову точку на ринку. Середньомісячна вартість цих типів нерухомості у червні – 6-7 тис. грн. Так, порівняно з довоєнним періодом, орендувати МАФ у червні коштувало на 39% дешевше, ніж на початку лютого, а середньомісячна плата за приміщення під магазин чи салон впала на 26%.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, військовий стан не міг не позначитися на ринку орендної нерухомості, що призвело до того, що в західних регіонах зняти котедж коштує дорожче, ніж біля моря в Одеській області. У Київській області ж ставки впали майже на 40%.