15% виробників будівельної продукції зазнали різного рівня руйнувань

Будівельна галузь України зазнала значних втрат через повномасштабну війну. Зокрема, щонайменше 15% виробників будівельної продукції, що спеціалізувалися на виробництві цементу, цегли, металопродукції та інших матеріалів, постраждали внаслідок бойових дій, повідомляє UkraineInvest.

Згідно з наведеними даними, Україна має потужну ресурсну базу, яка є ключовою для подальшого розвитку сектору. У країні налічується 24 родовища стратегічної сировини з потенціалом на понад 117 видів корисних копалин, загальна вартість яких оцінюється у $11,7 млрд. Серед них — титан, галій, графіт, марганець, а також рідкоземельні елементи, такі як кобальт, нікель, берилій і цирконій. Розташування нових підприємств поблизу родовищ здатне зменшити логістичні витрати й забезпечити стабільний розвиток індустрії.

Однією з перспективних ніш стає також переробка будівельного сміття — в Україні накопичено вже близько 670 тисяч тонн. За оцінками експертів, вторинна переробка дає змогу не лише знизити навантаження на довкілля, а й створити робочі місця та розвивати нову індустрію. Однак поки що рівень переробки значно поступається європейським стандартам.

Інвестиційний потенціал будівельної галузі зберігається завдяки великому попиту на відбудову зруйнованого житла та інфраструктури. Державні програми відновлення, а також підтримка з боку міжнародних партнерів створюють сприятливі умови для інвесторів, зацікавлених у модернізації виробництва й впровадженні інновацій. За даними UkraineInvest, найбільший інтерес зосереджено навколо матеріалів на кшталт бетону, цементу, металу, скла, сухих сумішей, мінеральної вати, ПВХ-профілю та сонячних панелей.

Найбільші втрати від війни зафіксовані у житловому секторі та критичній інфраструктурі — зокрема дорогах, мостах і залізниці — загальні збитки перевищили $95 млрд. Промислові підприємства втратили ще $13,1 млрд, а енергетика — $9 млрд. Відновлення цих об'єктів вимагає широкої координації, стратегічного підходу та залучення масштабних інвестицій. Це стане основою не лише для відбудови, але й для модернізації економіки та покращення якості життя населення.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, згідно з дослідженнями, близько 90% будівельних матеріалів необхідних для відбудови можуть вироблятися в Україні, а для цього владі треба сконцентруватись на залученні відповідних інвестицій.

Експерти дослідили вплив війни, масштаби руйнувань інфраструктури та об’єми інвестицій в галузь, необхідних для відбудови. Загалом у KSE порахували, що лише на будівельні матеріали для відбудови України за попередніми оцінками знадобиться близько $65 млрд.

Проверенные ЖК

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук