Прокуратура не дає будувати електростанції попри загрозу енергетичної кризи

Києво-Святошинської окружна прокуратура через суд домоглася заборони будівництва газопорошневої електростанції. Про це повідомив засновник інвестфонду Inzhur Андрій Журжій на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, в межах кримінального провадження за клопотанням прокурорів у березні 2025 року Києво-Святошинський районний суд наклав арешт на земельну ділянку і заборонив будівництво електростанції, яку мали б тут побудувати на виконання контракту з "Укренерго".

"Ухвала оголошена на будівельному майданчику 21.03.2025,  і з тих пір ми не можемо здійснювати будівництво електростанції вартістю більше 20 млн доларів", - зазначив Журжій.

Він також зауважив, що Київський апеляційний суд мав розглянути апеляційну скаргу на цю ухвалу 16 квітні, проте прокурор Олена Павлюк не з’явилась в судове засідання і листом поросила перенести його через свою зайнятість. 

"Такі дії прокурора гарантують неможливості будівництва електростанції у заявлений термін. І, відповідно, відсутність достатньої кількості балансуючих потужностей. І, як наслідок, світла восени цього року", - додав підприємець.

Після масштабних руйнувань енергетичної інфраструктури України навесні 2024 року, спричинених російськими ракетними обстрілами, країна втратила понад 9 ГВт генерувальних потужностей. Це призвело до тривалих відключень електроенергії по всій території. В умовах енергетичної кризи держава зіткнулась із гострою нестачею електрогенерації, що змусило владу — від президента до урядовців різних рівнів — заговорити про термінову необхідність створення нової, маневреної енергетичної системи.

Ключова ідея — замість будівництва великомасштабних радянських електростанцій на кшталт ТЕС потужністю 3500 МВт, створювати децентралізовану мережу з сотні менших станцій по 35 МВт, розташованих у різних регіонах. Такий підхід зробить систему стійкішою до атак, адже знищити її буде значно складніше. Через обмежене фінансування держава вирішила залучити приватний бізнес, максимально спростивши процедури будівництва та підключення до енергомереж. У травні 2024 року Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1320 від 7 грудня 2023 року, дозволивши на час воєнного стану будівництво газопоршневих електростанцій потужністю від 1 МВт без необхідності отримання низки дозвільних документів.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, через обстріли енергетичної інфраструктури з боку російських окупантів українці вимушені днями сидіти без світла. Щоб якось покращити ситуацію люди вимушені використовувати додаткові засоби, щоб хоч якось заживити квартиру електрострумом. Через це інколи виникають пожежі. Наприклад минулого літа в ЖК Міністерський, який знаходиться в Оболонському районі Києва, виникла пожежа через замикання акумулятора.

 

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

125

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом