Поліція розслідує, як розкрадають гроші на відновлення будинків у Києві

Столичні правоохоронні органи взялися за розслідування крадіжок бюджетних коштів при відновленні житлових будівель та об'єктів соціальної інфраструктури.

Як повідомляє "Київвлада", слідство було розпочато у рамках кримінальної справи, відкритої Нацполіцією ще торік 10 серпня. Правоохоронці встановили, що підрядні організації, які взялися за відбудову будівель, вносили неправдиві відомості до актів виконаних робіт, привласнюючи бюджетні кошти. За інформацією Нацполіції, подібні злочини було скоєно за змовою із замовниками робіт.

Слідчих зацікавили ремонтні роботи у чотирьох навчальних закладах Оболонського району – школі №168 (вул. Озерна, 2), школі №256 (вул. Озерна, 2-А), санаторній школі-інтернаті №21 (вул. Новікова-Прибоя, 11) та школі №4 (вул. Миколи Юнкерова, 55). Замовником цих робіт минулого року виступало управління освіти Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації (РДА). Відновленням зазначених навчальних закладів протягом 2022 року займалися три підрядники – ТОВ "БК Мега Стайл", ТОВ "Центра-Буд" та ТОВ "Київське управління механізації".

Також у кримінальній справі йдеться про відновлювальні роботи житлових будинків на вулиці Соломії Крушельницької, 3-А у Дарницькому районі, вулиці Чорнобильській, 9-А у Святошинському районі.

Відновлення даних будівель протягом 2022 року на замовлення КП "Жилінвестбуд-УКС" здійснювали дві компанії-підрядники - ТОВ "БК "Аскон" та ТОВ "Компанія Командор" відповідно. Роботи виконувались у межах угод на загальну суму 144 млн гривень (80 млн гривень за перший будинок і 64 млн. гривень за другий).Як встановили у Нацполіції, за результатами проведення цих ремонтів до актів виконаних робіт були внесені недостовірні відомості, а "зайві" бюджетні кошти були присвоєні.

Як зазначає видання, за відновлення будинків, які постраждали від російських ракетних обстрілів, у столиці фактично відповідає колишній керівник КП "Жилінвестбуд-УКБ", а нині заступник голови Київської міськдержадміністрації В'ячеслав Непоп.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, українці через портал "Дія" подали вже понад 325 тисяч заяв про свої пошкоджені чи зруйновані будинки. Раніше уряд виділив із резервного фонду на відновлення Києва 200 млн гривень для ліквідації наслідків ракетних та артилерійських ударів по столиці російськими окупантами. Ще 600 млн виділять із бюджету Києва.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

478

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом