У Києві на Батиєвій горі можуть збудувати ЖК на основі фальшивих документів

У Солом’янському районі Києва, на схилі Батиєвої гори, планують зведення багатоповерхового житлового комплексу. Однак Київська міська прокуратура заявляє, що ця забудова може завдати екологічної шкоди та суперечить законодавству, оскільки земля була передана в оренду на підставі підроблених документів.

Згідно з повідомленням прокуратури, у вересні 2024 року Київрада передала комерційній структурі земельну ділянку на вулиці Кондукторській площею майже 1 га вартістю близько 15 млн грн для будівництва житлових будинків.

Компанія-орендар отримала землю як власник нежитлової будівлі площею 50 кв. м. Проте перевірка виявила, що цієї будівлі не існує – вона не була введена в експлуатацію і не мала дозвільних документів. Прокуратура розцінює це як спробу штучного створення підстав для отримання землі без конкурсу.

Передана в оренду територія належить до зсувонебезпечної зони Батиєвої гори та має статус території захисної зелені. Будівництво багатоповерхових будинків тут може спричинити: вирубку зелених насаджень, ризик зсувів ґрунту, загрозу життю та безпеці мешканців прилеглих районів.

"Ми вимагаємо скасувати рішення Київради та реєстрацію права власності на неіснуючу будівлю", – заявили у прокуратурі.

Через виявлені порушення прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати рішення про передачу земельної ділянки в оренду та анулювати реєстрацію неіснуючої будівлі. Судовий процес триває.

Батиєва гора – одна з історичних місцевостей Києва, відома своєю природною красою. Колись її використовували як пасовище, а згодом перетворили на зону захисної зелені та місце для відпочинку. Масштабне будівництво в цьому районі може назавжди змінити його вигляд і загрожує екологічному балансу.

Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості України, будівництво житлового комплексу на Батиєвій горі свого часу викликало великий резонанс у суспільстві. З'ясувалось, що будівництво 13-поверхового будинку несло загрозу сповзання схилу в яр. Протягом 2014-2015 років мешканці сусідніх будинків вели боротьбу проти будівництва багатоповерхівки: численні акції протесту та навіть стрілянина з боку охорони будмайданчика під час спроби киян зруйнувати будівельний паркан. Ці події широко висвітлювалися у пресі та телебаченні.

Наш портал докладно розібрав, чому зупинилося будівництво ЖК Волгоградський. Докладніше про це можна прочитати, перейшовши за посиланням.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

751

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом