Тесть Насірова легалізував 13 млн євро: гроші вклали у київський ЖК

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передали до суду справу щодо легалізації частини хабаря, отриманого у 2015–2016 роках тодішнім головою ДФС Романом Насіровим. Йдеться про понад 21 млн євро неправомірної вигоди, наданої олігархом Олегом Бахматюком в обмін на пріоритетне відшкодування ПДВ його аграрним компаніям, повідомляє пресслужба НАБУ.

Ключовими фігурантами є тесть Насірова — Олександр Глімбовський, власник будівельного холдингу "Альтіс", та колишній радник Насірова. За даними слідства, саме Глімбовський допоміг легалізувати понад 13 млн євро, перерахувавши кошти на рахунки підконтрольної офшорної компанії, зареєстрованої на Британських Віргінських Островах. У подальшому ці гроші були спрямовані на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва, який добудували і отримували прибутки в 2022–2023 роках.

Іншу частину хабаря, 7,9 млн євро, легалізував радник Насірова. За інформацією НАБУ, $5,5 млн були відмиті через агентський договір, укладений у січні 2017 року, а 2,8 млн євро — шляхом укладання угод купівлі-продажу в період із квітня по серпень 2018 року. Розслідувачі продовжують з’ясовувати обставини легалізації ще $5,5 млн та ідентифікувати причетних осіб.

На початку червня 2024 року НАБУ офіційно повідомило про підозру Глімбовському та колишньому раднику Насірова. За даними слідства, саме тесть Насірова витратив легалізовані кошти на київський  БФК Метрополь. Наприкінці 2023 року суд заарештував 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які були набуті за рахунок незаконно легалізованих активів.

Спочатку Вищий антикорупційний суд (ВАКС) призначив Глімбовському заставу в 200 млн грн, але через несплату коштів він був узятий під варту. Згодом суд змінив запобіжний захід на домашній арешт, а пізніше встановив знижену заставу в 45 млн грн.

Нагадаємо, ще у жовтні 2022 року НАБУ і САП повідомили Роману Насірову та його раднику про підозру в отриманні хабаря в розмірі $5,5 млн та 21 млн євро за пріоритетне відшкодування ПДВ компаніям Олега Бахматюка. За курсом на момент вчинення злочину сума сягала 722 млн грн. Правоохоронці зазначають, що інші компанії з такими ж підставами чекали на відшкодування роками, в той час як холдинг Бахматюка отримував його майже одразу. 

Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості України, раніше затримали також за підозрою у хабарництві депутата Одеської міської ради Михайла Карпенчука, якого пов'язують із скандальним будівництвом у місті.

За даними слідства, депутат вимагав $2000 за дозвіл на знесення дерева, що росте на розі Преображенської та Єврейської. У СБУ підтвердили затримання депутата, а також додали, що він системно отримував хабарі від підприємців за видачу дозволів на вирубування зелених насаджень в Одесі.

Oб'єкти:

Забудовники:

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

26

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом