У Миколаєві забудовника оштрафували на понад пів мільйона гривень за порушення під час будівництва багатоповерхівки, що призвело до пошкодження сусідньої будівлі — пам'ятки архітектури місцевого значення. Про це повідомила начальниця управління держархбудконтролю Миколаївської міської ради Олена Туова, передає "МикВісті".
Пошкоджений будинок розташований на вулиці Кропивницького (колишня Потьомкінська) між вулицями Соборною та Героїв Рятувальників. Під час перевірки управління виявило численні порушення, на підставі яких було подано позов до суду. За рішенням суду, забудовника зобов'язали сплатити штраф у розмірі 523 тисячі гривень. Це рішення підтвердили й в апеляційному суді.
За словами Олени Туової, місцеві мешканці неодноразово скаржилися на руйнування своїх квартир через будівництво. Комісія зафіксувала тріщини та інші пошкодження. Перевірка виявила порушення не лише з боку забудовника, а й проєктанта, зокрема порушення протипожежних норм. Управління також звернулося до Асоціації архітекторів із проханням позбавити проєктувальника сертифікату.
Мешканцям для отримання компенсації доведеться звернутися до суду самостійно, адже управління фіксує лише сам факт порушення, який і дає підстави для подальших судових вимог.
Нагадаємо, пошкоджена будівля — пам’ятка архітектури другої половини XIX століття. За словами власників квартир, перші ознаки руйнування з'явилися ще у 2020 році, коли під час будівництва було знесено зовнішню опорну стіну.
Будівельні роботи веде ЖБК "Потьомкінська, 61", керівником якого є Петро Орліогло. Підрядником виступає ТОВ "АО Будівельник", а проєктувальником — ТОВ "Архіленд", пов'язані з родиною Орліогло. При цьому в дозволі на будівництво ЖК Княжий була окремо прописана умова — не завдавати шкоди сусіднім об'єктам культурної спадщини.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, у Миколаєві на найближчій сесії міськради розглянуть проєкт рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 1500 кв. м на розі проспекту Миру та вулиці Геннадія Матоляка.
Йдеться про частину скверу "Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС", яку ще у 2007 році передали в оренду компанії ТОВ "Глобус-Плюс" для будівництва комплексу відпочинку для дітей та їхніх батьків. Підставою для ініціювання розірвання договору стало порушення з боку орендаря — компанія пропустила терміни для подання заявки на продовження оренди, як того вимагає договір та законодавство.