"Антикорупційний штаб" презентував карту відновлених об'єктів

Громадська організація "Антикорупційний штаб" презентувала Карту відновлення – онлайн-інструмент, на якому зафіксовано об'єкти, відновлені після руйнувань внаслідок війни з росією.

Про це порталу НЕРУХОМІ повідомили у громадській організації.

Станом на сьогоднішній день на карті відображено понад тисячу таких будівель, сума, витрачена на їх відновлення, перевищує 1 млрд гривень.

"В інформаційному просторі про відновлення говорять завжди в майбутньому часі, насправді ж в Україні вже є тисячі відновлених об'єктів. Звичайно, здебільшого це якийсь дрібний ремонт, але навіть на ці роботи вже витрачають мільярди гривень бюджетних коштів. І наше завдання ці витрати фіксувати, адже це є умовою прозорого відновлення", - розповів голова "Антикорупційного штабу" Сергій Міткалик.

За його словами, згідно з проведеними штабом досліджень, процес відновлення не можна назвати прозорим процесом. За даними обласних військових адміністрацій, на доступних для підрахунку територіях зафіксовано майже 160 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об'єктів. А відновлено на сьогодні лише понад 6 тисяч об'єктів.

Карта, що розробляється, допоможе більш ефективно підходити до питання відновлення, моніторингу коштів. За різними підрахунками всього на відновлення без урахування пошкодженої енергосистеми потрібно понад 700 млрд. доларів.

"Коли ми повертаємо людям житло, воно має бути кращим, ніж було - філософія і парламенту, і всієї влади. Друге місце після житла займає інфраструктура. На її відновлення зараз потрібно понад 40 млрд доларів", - додав заступник голови парламентського комітету з транспорту та інфраструктури. Володимир Крейденко.

Варто також зазначити, що в Україні працює чимало волонтерських організацій, які власними силами допомагають людям відновлювати житло.

Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості України, минулого літа "Антикорупційний штаб" запустив електронний інструмент для фіксування наслідків російського вторгнення під назвою "Карта Руйнувань". Аналітики з перших днів війни вносили фотографії зруйнованих чи пошкоджених цивільних об'єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Такі фото штаб знаходить і додає вручну із зазначенням точної адреси та координат.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

345

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом