У Червоноградському районі Львівської області розпочали встановлення модульних захисних укриттів, пристосованих під навчальні заклади.
Про це йдеться у повідомленні Львівської військової обладміністрації.
Таке укриття облаштовують дитячими меблями та місткостями з питною водою. В одному такому модулі можуть сховатися до 25 дітей. Захисні конструкції вже встановили у селі Купичволя. Для захисту модуль засипають ґрунтом, там зараз упорядковується вхід, встановлюються вхідні двері.
У селі Бутини монтують трохи більший модуль, де можуть одночасно розміститися близько сотні дітей. Він також має відповідний запас питної води.
Як зазначив голова Червоноградської РВА Андрій Дьяченко, модульні бункери встановлюються у школах, які не мають своїх укриттів або потребують додаткового облаштування для захисту дітей та вчителів.
На встановлення модулів потрібно лише три дні, вартість одного – від 200 тисяч гривень. Модулі заривають у землю на метр, зверху роблять насип покритий травою заввишки понад два метри. Бетонні конструкції складаються з трьох частин, всередину можна провести всі комунікації. Модулі можна з'єднувати один з одним для розміщення додаткових місць у разі небезпеки чи потреби. Такі укриття повинні рятувати від ударних хвиль та уламків.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, Фінляндія перед вступом до НАТО продемонструвала свої бомбосховища, в яких можна пережити ядерний удар. Такі укриття можуть похвалитися не лише своєю надійністю, а й комфортними умовами. У розпорядженні мирного населення є спортивні майданчики з футбольними полями та тренажерними залами, кафетеріями, дитячими майданчиками, окремою автостоянкою та багатьом іншим.