Департамент охорони культурної спадщини КМДА видав припис про повне зупинення робіт у Печерському районі столиці за адресою: вул. Івана Мазепи, 3в, де знаходиться фундамент гетьманського палацу XVIII ст. Про це пише "Хмарочос".
Об'єкт знаходиться в межах Центрального історичного ареалу Києва та кількох інших міських зон, забудова в яких регулюється законодавством України у сфері охорони культурної спадщини. Також у безпосередній близькості до будівництва знаходиться будівля, занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятка архітектури та містобудування місцевого значення.
Для проведення будівельних робіт на цій території необхідно одержувати дозвіл у Міністерства культури. Однак у розпорядженні повідомляється, що інформація про погодження Мінкультом, науково-проєктна документація та дозвіл на проведення робіт на вказаному об'єкті відсутні у Департаменті.
Наразі орган вимагає у забудовника надати відповідну документацію, яка підтверджує, що будівельні роботи не впливають на прилеглий об'єкт культурної спадщини, та була б підкріплена висновком спеціалізованої установи у сфері будівництва.
За твердженням активіста Дмитра Перова, під виглядом ремонтних робіт ТОВ "СОБІ" справді розбирало фундаменти та здійснювало нове будівництво. Але 15 березня на місці робіт було змінено паспорт об'єкту, який лише за день до цього інформував про проведення капітального ремонту громадського будинку. Оновлений стенд уже відзначав реконструкцію під адмінбудівлю. Швидку заміну паспорта об'єкта Перов прокоментував так:
"Як за один день ТОВ "Собі" змогло отримати документи на зовсім інший вид робіт, з іншими вимогами та іншим класом наслідків – невідомо. Але під новою вивіскою зараз продовжили розбирати фундаменти Гетьманського палацу Кирила Розумовського".
Напередодні 13 березня активіст повідомляв, що Національна поліція зупинила будівельні роботи. Однак після зміни паспорта об'єкта – будівництво знову продовжилося. Пізніше ГО "Цегла" інформувало про повторний виклик поліції місцевими жителями. Тоді правоохоронці також призупинили роботи, але поновилися з від'їздом поліцейських. Того ж дня активісти заявляли, що фундаменти палацу почали заливати бетоном.
Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості, через будівництво на Мазепи сусідні будинки вкрилися тріщинами. Зокрема йдеться про будівлю Українського військового округу, яка є також пам'яткою архітектури.