У Києві набирає обертів скандал із підпалом 28 серпня історичної будівлі на вулиці Дмитрівській, 23а у Шевченківському районі. На її місці забудовник планує звести клубний будинок.
Як повідомив столичний активіст Дмитро Перов, це вже другий підпал будівлі, перший стався 2021 року. Влада Києва запропонувала навіть розірвати договір оренди із власником будівлі, проте проект так і не затвердили. У результаті будинок підпалили вдруге.
У свою чергу, експерт з питань містобудування Георгій Могильний звертає увагу на те, що забудовники, плануючи реалізацію цього проєкту, вдалися до хитрощів. Йдеться про маніпуляції з класом наслідків цього будівництва – замість СС2 (середні наслідки) у повідомленні про початок будівельних робіт було зазначено СС1 (незначні наслідки). Для цього забудовники анонсували будівництво чотириповерхової будівлі з апартаментами, хоча за фактом, враховуючи її висоту 26 метрів, вона, очевидно, буде дев'ятиповерховою.
Як повідомляє "Київвлада" , Київрада у 2017 році погодила передачу ділянки на вул. Дмитрівській, 23а площею 0,0375 м в оренду на 15 років компанії "Київське приватне землевпорядне підприємство" (КПЗП). 13 грудня 2021 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав фірмі містобуди, а 18 липня 2022 року Департамент з питань архітектурно-будівельного контролю зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт з реконструкції нежитлового будинку під житловий будинок з апартаментами та вбудованими приміщеннями громадського призначення.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, останнім часом розгорілася низка скандалів, пов'язаних із демонтажем історичних будівель на Подолі. На думку експертів, це може бути пов'язане з тим, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА дозволив збільшити максимальну висоту забудови історичної частини Подолу з 15 до 27 метрів, а в деяких зонах – 42 метри. Наприклад, в ареалі "Пивзаводу на Подолі" (вул. Кирилівська) можуть дозволити будувати будинки заввишки 13 поверхів.