"Хочеться забути цей жах": Шмигаль прокоментував хід будівельної реформи

Команда Нерухомі
12.08.2020 07:39

Уряд "зрушив" в реформі будівельного ринку, але натикається на опір.

Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Радіо Свобода в контексті роботи Національної ради реформ, виконком якої очолює Міхеїл Саакашвілі.

"Рада реформ представляє свою роботу, показує свої напрацювання. Ми долучаємося до деяких напрацювань... Ми вже зрушили у реформі будівельного ринку і ліквідації, на мою думку, найбільшого корупційного монстра у будівельному ринку - ДАБІ. Готовий законопроєкт поданий до Верховної Ради. Сподіваюся , що ми докладемо максимум зусиль разом з депутатським корпусом, щоб уже у вересні цей закон був прийнятий, і ми про цей будівельний жах забули", – сказав глава Кабінету міністрів.

При цьому, за словами Шмигаля, реформа просувається повільніше, ніж планувалося, через "досить великий опір".

"Корумповані сфери завжди створюють певний опір. І тому, коли є ідея зробити реформу, то завжди ставиш такі маячки часові так, як тобі це хотілося б зробити, в надії, що суспільство і всі люди будуть докладати до цього максимум зусиль. Всім же хочеться отримати якісну виправлену ситуацію, без корупції. Але, на жаль, не всім. Є моменти, коли є опір на різних рівнях при підготовці документів, при їх просуванні, наприклад, до Верховної Ради, при юридичній експертизі", – зазначив прем'єр-міністр.

При цьому, за словами Шмигаля, до обговорення залучаються і представники будівельного ринку, які можуть внести свої побажання до законопроєкту про реформу.

"У 17 законодавчих актах передбачається внесення змін, передбачається персональна відповідальність суб'єктів діяльності на будівельному ринку. Чого не було досі, що дозволяло викликати ось такі порушення і породжувало корупцію", – говорить він.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, віцепрезидент Київміськбуду Василь Дудуріч висловив думку, що реформа в будівельній галузі цілком актуальна, але поки не запрацювала в повному обсязі.

Автор:

Команда Нерухомі

Коментарі

30

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом