Все оформлено на студента і ніяких податків: як у Харкові будували багатоквартирні будинки

У Харкові викрили масштабну схему з незаконного будівництва багатоповерхових будинків і ухилення від несплати податків. При цьому всі документи були оформлені на студента одного з харківських вузів.

Про це повідомили в пресслужбі Державної фіскальної служби.

В ході розслідування з'ясували, що міськрада виділила на ім'я студента місцевого ВНЗ (який до того ж не був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності) землю під забудову. Згодом тут почалося будівництво багатоповерхового будинку.

"Зловмисники подали декларацію в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю про початок будівництва. Відповідно до чинного законодавства, в ній має бути зазначений підрядник, у якого є відповідна ліцензія і потужності для будівництва багатоповерхових будинків. Однак у поданій декларації така інформація вказана не була. При цьому для будівництва були найняті 150 осіб без будь-якого оформлення", - йдеться в повідомленні.

Будівельники приступили до зведення так званих малосімейок – квартир площею близько 30 квадратних метрів. Згідно попередньо укладеними з покупцями квартир договорами, їх вартість становить в середньому $15 тисяч. Після того, як будівництво закінчувалося, все той же студент через суд вводив його в експлуатацію і переукладав договори з клієнтами на покупку квартир, в яких їх вартість вказана вже у розмірі 50 тисяч гривень.

В ході опитування він заявив, що невідомі йому особи оформили на нього всі документи і з кожного підписаного ним договору про продаж квартири він отримував 500 гривень. В результаті проведених заходів було затримано працівники, задіяні на будівництві. За їх словами, вони отримували "в конвертах" від 100 до 300 гривень в день, які виплачувалися в кінці тижня. При цьому їх трудові відносини ніяк не оформлювали. Таким чином, зловмисники ухилилися від сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі понад 3,6 мільйона гривень шляхом використання праці офіційно не працевлаштованих працівників.

На місці будівництва було встановлено, що роботи ще не завершені, але вже побудовано сім поверхів будівлі. Приблизна кількість квартир становить 200 одиниць. Ніяких інформаційних повідомлень про об'єкт будівництва та забудовника немає. Також була отримана інформація, що документи, пов'язані з будівництвом, знаходяться в офісних приміщеннях, розташованих в одному з уже побудованих будинків у будівельного майданчика.

В результаті проведених чотирьох обшуків було вилучено комп'ютерну техніку, чорнова бухгалтерська документація, мобільні телефони, відомості по зарплаті, а також грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 385 тисяч гривень. Допитано понад сорок осіб, 33 з яких показали, що працюють без офіційного оформлення. В даний час слідчі дії тривають. Кількість будинків, побудованих за такою схемою, встановлюється. Внаслідок виявлених фактів було відкрито кримінальне провадження.

Підкреслимо, що ресурс НЕРУХОМІ активно стежить за ситуацією на ринку нерухомості і оперативно інформує про все, що відбувається в ньому. А всім майбутнім інвесторам, щоб не потрапити в складну ситуацію, рекомендували б знайомитися з оглядами новобудов на нашому ресурсі.

Автор:

Команда Нерухомі

Редакція

Досвідчені експерти у сфері юриспруденції, містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Вони спеціалісти з багатолітнім досвідом роботи в державних структурах, відповідною освітою та знаннями, які вирішили приєднатись до проєкту, щоб допомогти оздоровити ринок нерухомості.

Усі статті автора

Коментарі

84

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом