У Києві державному інспектору Департаменту земельних ресурсів КМДА повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди. За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури йому інкримінують ч. 3 ст. 368 КК України — отримання хабара службовою особою.
Слідство встановило, що орендар земельної ділянки комунальної власності звернувся до Київради з проханням поновити договір оренди, термін якого добігав кінця. Після цього посадовець провів обстеження ділянки й зафіксував, що вона використовується не за призначенням: на території з’явилися футбольне поле, паркувальний майданчик зі шлагбаумом та нежитлова споруда — всупереч умовам договору, що забороняє капітальне будівництво та огородження.
Щоб не вносити виявлені порушення до акту перевірки, інспектор вимагав від представника орендаря 15 000 доларів хабара. Окрім цього, він пообіцяв сприяти тому, аби департамент рекомендував Київраді продовжити договір оренди.
Підозрюваного затримали під час передачі грошей відповідно до ст. 208 КПК України. Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Досудове розслідування ведуть слідчі поліції спільно зі співробітниками СБУ у Києві та області.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, за отримання хабара також затримали минулого місяця Голову департаменту архітектури Одеської міської ради Марата Касимова. За його каденцію ДБР проводило обшуки у міськраді через справу щодо будівництва комплексу "Морська резиденція", який звели на зоні рекреаційного призначення.