В Україні затвердили нові ДБН щодо облаштування укриттів

В Україні затверджено проєкт нових державних будівельних норм щодо проєктування та будівництва захисних споруд, а також реконструкції існуючих.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства відновлення України.

Проєкт нових ДБН був затверджений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. За словами заступниці міністра Наталії Козловської, нові норми мають враховувати реалії воєнного часу та міжнародний досвід щодо влаштування цивільного захисту.

"Окремий важливий аспект проєкту ДБН – інклюзивність захисних споруд. Тут працюємо в рамках флагманського проєкту Міністерства "Безбар'єрне відновлення", метою якого є 100% відповідність усіх проєктів відновлення стандартам безбар'єрності", – додала чиновниця.

Затверджений проєкт будівельних норм передбачає, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, зокрема фізичної безбар'єрності. Такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості пристрою пандусу рекомендується використовувати підйомні пристрої та механізми.

Також у захисних спорудах мають бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.

Під час нового будівництва обов'язкове облаштування щонайменше одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення. Таке приміщення має розраховуватись на кожні 200 осіб.

Нові ДБН мають набути чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення проводитиме експертні консультації з представниками будівельного ринку щодо особливостей цих норм та їх впровадження на практиці.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, українські архітектори зі студії Makhno Studio розробили та представили 12 червня проєкт зупинки-укриття .

За задумом, зупинка має служити і укриттям, щоб захистити мешканців українських міст від обстрілів та уламків внаслідок вибухів. Будуються зупинки за допомогою 3D-принтера. Це дозволить дуже швидко виготовляти та масштабувати зразки на всю територію країни.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

740

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом