Компанія з французьким корінням Нео-Еко Україна змогла демонтувати чотири будинки у Гостомелі під Києвом у рекордні терміни – протягом восьми тижнів.
Про це порталу НЕРУХОМІ повідомили у пресслужбі компанії.
Згідно з повідомленням, демонтажні роботи стартували 20 січня, у середині лютого вже було привезено та встановлено спеціальну техніку, яка виконує функцію переробки будівельного сміття. Завдяки наявності всього необхідного для процесу обладнання, а також правильно обраної стратегії демонтажу вдалося завершити цей етап вдвічі швидше, ніж планувалося.
При сортуванні використаних будівельних матеріалів 10% з них були відправлені на утилізацію до спеціалізованих та сертифікованих компаній, оскільки вони були із вмістом шкідливих елементів, таких як, азбест, або просто вже не підлягали повторному використанню. Інші 90% будівельних відходів були успішно перероблені прямо на місці. За попередніми оцінками фахівців Нео-Еко Україна вдалося переробити близько 15 тисяч тонн будівельного сміття на нові будівельні матеріали. Розпочати будівництво Нео-Еко Україна планує розпочати влітку 2023 року.
В Україні зазвичай будівельне сміття після демонтажу, у тому числі й токсичне, не утилізують належним чином, а вивозять на звалища, завдаючи значних збитків навколишньому середовищу. Нео-Еко Україна, на прикладі свого масштабного пілотного проекту в Гостомелі, від початку прагнула продемонструвати як можна використовувати будматеріали повторно з економічною вигодою та екологічною користю.
Загалом в Україні зараз уже налічується близько 1,4 млрд тонн будівельних відходів, що утворилися в результаті військових дій. Найбільше руйнувань зазнали такі міста як Харків, Маріуполь, Миколаїв та Бахмут.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України , влада взялася за розробку механізму утилізації будівельних відходів, а також повторного їх використання. Для вирішення цих питань було зібрано робочу групу, до складу якої увійшли представники Мінрегіону, Конфедерації будівельників України та Мінсередовища.