Виробники будівельної продукції самі складатимуть декларації

Для виробників будівельної продукції створили електронний кабінет у Єдиній державній електронній системі будівництва, де можна скласти декларацію показників продукції.

Про це у вівторок, 8 серпня, повідомила Державна інспекція архітектури та містобудування.

За допомогою нового інструменту виробники зможуть самостійно декларувати вид будівельної продукції, її характеристики та підтверджувати відповідність продукції вимогам законодавства.

Як уточнили в ДІАМ, експлуатаційні характеристики будівельної продукції та вимоги щодо їх підтвердження визначені у національних стандартах, ідентичних європейським.

"Тепер процес складання декларації цифровізований, він має відбуватися тільки через такий кабінет. Після цього виробник повинен нанести знак відповідності технічним регламентам на продукцію, а потім може вводити її в обіг", - зазначили в інспекції.

Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості, торік уряд затвердив механізм для підтримки українських виробників будівельних матеріалів на внутрішньому ринку.

З набранням чинності закону "Про надання будівельної продукції на ринку", що імплементує Регламент ЄС 305, виробник повинен буде складати декларацію, яка має  відображати показники продукції, пов'язані з її експлуатаційними характеристиками, відповідно до відповідних регламентних технічних специфікацій.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

662

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом