В Україні прийняли стратегію для розвитку іпотеки

26 червня Рада з фінансової стабільності (РФС) на своєму засіданні схвалила Стратегію з розвитку іпотечного кредитування, яка має сприяти економічному зростанню, підтримці населення під час війни та відновленню країни. Про це йдеться на сайті Національного банку України.

Документ передбачає:

  • імплементацію в українське законодавство норм іпотечної Директиви ЄС (2014/17/ЄС);
  • впровадження страхування іпотеки від воєнних ризиків;
  • створення відкритої бази даних цін на нерухомість;
  • гармонізацію стандартів оцінки майна з європейськими;
  • вдосконалення процедур забудови та продажу нерухомості;
  • оновлення стратегії державної програми "єОселя" та умов іпотечної підтримки;
  • визначення умов випуску покритих облігацій та сек’юритизації.

Також учасники РФС ухвалили оновлену Стратегію розвитку фінансового сектору України. У ній оновлено перелік ключових індикаторів, визначено їхні цільові значення та додано заходи щодо реформування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Обидва документи буде оприлюднено додатково після затвердження у встановленому порядку.

Окремо Рада розглянула Огляд системних ризиків. Попри триваючу війну та геополітичну невизначеність, економіка демонструє ознаки поступового відновлення, а ризики для фінансового сектору залишаються помірними. При цьому зберігається потреба у зовнішній підтримці, зокрема за рахунок використання заморожених російських активів.

Низка стратегічних документів була розроблена у межах зобов’язань України перед міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики закликає збільшити фінансування державної іпотечної програми "єОселя" за рахунок скасування чи скорочення малоефективних ініціатив Міністерства економіки, зокрема програми "Національний кешбек".

Проверенные ЖК

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук