По програмі "єОселя" видали кредитів на 30 млрд гривень

Програма доступного житла "єОселя", запущена під час повномасштабної війни, вже забезпечила житлом понад 18 000 українських родин. Загальна сума виданих іпотечних кредитів перевищила 30 млрд гривень. Про це йдеться на сайті "Укрфінжитла".

Найбільше серед позичальників – військовослужбовці та представники сектору безпеки, які можуть отримати кредит під 3% річних. Таких пільгових позик видано 9331 – це понад половина всіх учасників програми.

За словами першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко, "єОселя" вже забезпечила житлом понад 11 500 дітей, а загальна площа придбаних квартир сягнула більше 1 млн квадратних метрів. Програма демонструє стабільно високий попит, особливо після її оновлення у листопаді 2024 року. З того часу значно зросла частка придбаного житла в новобудовах – з 33% до 60%, що свідчить про поступове відновлення будівельної галузі.

Кредитами під 3% скористалися не лише військові, а й 1413 медиків, 1406 педагогів та 369 науковців. Ще 5579 українців оформили іпотеку під 7% — серед них громадяни без житла або з малометражним, внутрішньо переміщені особи та ветерани. Найактивніші учасники програми – українці віком 26–35 років (45% від загальної кількості позичальників) і 36–45 років (33%). Переважно українці купують житло площею до 73 квадратних метрів – саме таке обрали 78% позичальників.

Із понад 18 тисяч виданих кредитів 11 466 стосувалися житла на вторинному ринку, ще 6 632 – нового. Причому 1 449 квартир були придбані у будинках, що ще будуються. Після оновлення умов програми у 2025 році попит на нове житло зріс до 60%. Це позитивно впливає не лише на житловий сектор, а й на всю економіку.

"30 млрд гривень кредитів, виданих за програмою єОселя, — це не лише про допомогу окремим родинам. Це про системний вплив на фінансовий сектор, будівельну галузь і економіку в цілому. Програма створює попит, дає сигнал забудовникам, залучає банки і підвищує довіру до державних інструментів. єОселя — найуспішніша іпотечна програма за часів незалежної України", — наголосив голова правління ПрАТ "Укрфінжитло" Євген Мецгер.

Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики закликає збільшити фінансування державної іпотечної програми "єОселя" за рахунок скасування чи скорочення малоефективних ініціатив Міністерства економіки, зокрема програми "Національний кешбек".

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

102

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом