Кабінет міністрів України затвердив запуск експериментального проєкту зі створення фонду муніципального орендного житла. Про це 2 липня під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Проєкт реалізовуватиметься упродовж двох років і передбачає забезпечення житлом соціально вразливих категорій громадян. Зокрема, першочергове право на отримання квартир матимуть ветерани, родини загиблих захисників, військовослужбовці, внутрішньо переміщені особи, діти-сироти, медики, педагоги та працівники комунальних служб.
Мінімальний стандарт для такого житла – 40 м² на родину з двох осіб. Уряд обіцяє, що квартири будуть повністю придатні для проживання – з базовим ремонтом, меблями та побутовою технікою.
Вартість оренди буде суттєво нижчою за ринкову. За словами Шмигаля, плата розраховуватиметься за спеціальною формулою з урахуванням регіональних умов. Прогнозована ціна оренди однокімнатної квартири – близько 6 тисяч гривень на місяць.
Фінансування ініціативи здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів, міжнародних грантів і кредитних ресурсів. Замовниками будівництва виступатимуть органи місцевого самоврядування.
Нагадаємо, влітку 2024 року голова профільного парламентського комітету Олена Шуляк заявила, що в Україні понад 600 тисяч людей перебувають у черзі на житло. Тоді ж розпочалась розробка нової стратегії житлової політики, яка має на меті реформування всієї системи забезпечення українців доступними квартирами.
Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, з початку 2025 року оренда житла в Україні зросла повільніше, ніж загальний рівень інфляції. Середня вартість оренди однокімнатної квартири у травні становила 7504 гривні на місяць, що майже на 4% більше, ніж на початку року. Для порівняння, інфляція за цей самий період досягла 5,6%.