Девелопери масово йдуть на Захід України

В Україні більшість готельних проєктів, анонсованих до повномасштабної війни, не були реалізовані в заявлені терміни або взагалі залишилися замороженими. Про це йдеться у дослідженні "Обіцяне vs Реальне" за 2015—2025 роки, яке підготувала компанія Ribas Invest (Ribas Hotels Group). 

Аналітика охоплює динаміку будівельних дозволів, строки реалізації, зміну географії інвестицій та відповідність заяв девелоперів реальним показникам. Водночас зазначається, шо девелоперський капітал масово перемістився на Захід країни, де формується новий центр готельного ринку.

Згідно з даними, 78% готельних проєктів, заявлених у 2021 році, затримали введення в експлуатацію більш ніж на 600 днів. Крім того, близько 40% об’єктів, анонсованих у 2021-2022 роках, станом на початок 2026 року залишаються замороженими. Найвищі показники фіксуються у Києві, Харкові та Одесі.

При цьому ефективність реалізації суттєво відрізняється залежно від регіону: у Київській області вона становить лише 12%, тоді як в Івано-Франківській сягає 78%.

За підсумками 2023-2025 років, 82% нового девелоперського капіталу було спрямовано у західні регіони. Обсяги будівництва готельних номерів там перевищили показники решти України у чотири рази.

Окрему увагу аналітики звертають на зміну підходів до будівництва. Якщо у 2021 році жоден проєкт не враховував витрат на енергоавтономність, то вже у 2024-2025 роках такі системи стали обов’язковими. Їх впровадження збільшує капітальні витрати приблизно на 25%, але дозволяє уникнути втрат доходу взимку.

Паралельно стрімко розвивається сегмент інвестиційних котеджних містечок — його частка зросла з 3% у 2020 році до 18% у 2025-му. У 2026 році очікується введення близько 2800 номерів апарт-готелів та понад 1100 інвестиційних юнітів, переважно у західних туристичних локаціях.

Як зазначають у Ribas Hotels Group, ринок готельної нерухомості в Україні не просто відновлюється, а трансформується. Нові проєкти суттєво відрізняються від довоєнних — як за локаціями, так і за вимогами до інфраструктури, сервісу та енергоефективності.

Експерти також прогнозують, що зростання обсягів введення нових об’єктів у 2026 році посилить конкуренцію та створить тиск на неякісні проєкти. У виграші залишаться девелопери, які інвестують у комплексні рішення, автономність та якість продукту.

Як повідомляли Нерухомі у новинах нерухомості, Ribas Hotels Group та NUMO Development оголосили про початок спільного будівництва нового апарт-готелю в Карпатах неподалік гірськолижного курорту "Буковель" у селі Яблуниця.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

141

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом