Чернишов залишається на посаді віцепрем’єра – рішення суду

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) 2 липня відмовив у задоволенні клопотання Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) щодо тимчасового усунення з посади віцепрем’єр-міністра — міністра національної єдності Олексія Чернишова. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем та отриманні хабаря в особливо великому розмірі, передає "Інтерфакс-Україна".

Клопотання, подане антикорупційними органами, суд почав розглядати напередодні, 1 липня. Обвинувачення просило усунути Чернишова з посади на два місяці. Водночас сторона захисту наполягала на повній відмові у задоволенні прохання, посилаючись, зокрема, на лист прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у якому зазначалося, що відсторонення Чернишова негативно позначиться на роботі уряду. Суддя зауважив, що подібне послання може бути сприйняте як тиск на суд.

Після заслуховування обох сторін суддя відклав ухвалення рішення на наступний день, після чого 2 липня оголосив про відмову в усуненні чиновника з посади.

Нагадаємо, 27 червня ВАКС частково задовольнив клопотання прокуратури й обрав Чернишову запобіжний захід у вигляді застави в 120 млн грн, але не зобов’язав його носити електронний браслет. Підозрюваного зобов’язано з’являтися до слідчого та повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, а також не залишати межі України без відповідного дозволу. Ці обмеження діятимуть до 27 серпня.

Сам Чернишов під час засідання заявив, що має намір співпрацювати зі слідством і тікати не планує. Він також підкреслив, що не подасть у відставку добровільно. Тим часом його захист уже подав апеляційну скаргу на ухвалений запобіжний захід.

Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, Чернишову інкримінують корупційні злочини, скоєні на посаді міністра розвитку громад і територій. Справу розслідують за статтями КК України: ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 та ч. 4 ст. 368.

Як встановили детективи, забудовник Сергій Копистира (власник KSM Group) звернувся до чиновників Мінрегіону з метою отримати привабливу ділянку під забудову. На замовлення Чернишова його підлеглі організували передачу землі державному підприємству, яке потім уклало з компанією забудовника вигідні інвестугоди. Замість того, аби передати державі частину житла, еквівалентну ринковій вартості ділянки, сторони оцінили землю майже в п’ять разів дешевше. У результаті держава могла втратити понад 1 млрд гривень.

Проверенные ЖК

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук