Обшук у MacPaw: як IT-компанія потрапила в будівельний скандал

До української IT-компанії MacPaw та до будинку її засновника Олександра Косована прийшли з обшуком через земельні ділянки, які компанія купувала з 2016 року.

Сам Косован пов'язує обшуки з тиском на свій бізнес, заявляє, що не було жодної потреби в цьому, оскільки слідчим заздалегідь було надано всі необхідні документи. За його словами, причиною обшуків стало "бажання чиновників заволодіти земельними ділянками, які MacPaw законно придбала у період з 2016 по 2021 роки". Також він заявив, що компанією зайнялися після того, як вона інвестувала десятки мільйонів доларів у розвиток ділянок, тепер їх намагаються відібрати.

Тим часом, варто зазначити, що низка експертів висловила досить неоднозначну думку щодо цього питання. Так, голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик зазначив, що це понад десяток ділянок загальною площею близько 50 гектарів, де знаходиться ліс та прибережна зона Канівського водосховища Дніпра в межах Циблівської сільради неподалік Переяслава.

"Якщо наблизити гугл-карту – дійсно можна побачити щось схоже на базу відпочинку з кількома будівлями, басейном, 600 метрів намитої берегової лінії завширшки 20-60 метрів з мариною для яхт та човнів", - повідомив урбаніст.

Тобто ця база збудована у прибережній захисній смузі Канівського водосховища, яка тут складає 100 метрів. Тим часом, згідно із законодавством, у межах захисних смуг забороняється будівництво будь-яких будівель (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

"Як думаєте, наскільки чесним у цій ситуації є великий платник податків? Чи знали його юристи, що цим будівництвом компанія порушує закон? І як сталося, що за кілька років будівництва ніхто з держави не помічав порушення? Загалом, цікаво було б побачити весь ланцюжок людей , які ставили підписи, дозволяли та не помічали незаконне будівництво у водоохоронній зоні", - сказав він.

У свою чергу експерт з містобудування Георгій Могильний зазначив, що було здійснено службове підроблення, оскільки повідомлення про початок будівництва та декларацію про готовність до експлуатації - це офіційні документи встановленого зразка, що заповнюються та підписуються директором компанії-замовника будівництва.

"І якщо ви думаєте, що Косован обійшовся без корупції, то дуже сильно помиляєтеся. Бо неможливо без корупції отримати містобудівні умови та обмеження на подібне будівництво в РДА, поштову адресу в сільраді. Якби не було корупції, то сільрада давно подала б до суду на розірвання договору оренди, бо це побудовано на орендованій комунальній ділянці, а не на одній із тих, що у власності ТОВ "МАКПАУ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ", - написав Могильний.

Він також додав, що Косован мав написати, що правоохоронці прийшли до нього не як до айтішника, а як до директора компанії, яка веде незаконне будівництво.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

743

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом