Львівська мерія звернеться до Держспецзв’язку, який планує масштабну забудову у Лисиничах, із запитом про те, коли почнеться будівництво закладу освіти, як це передбачають видані містобудівні умови. За відповідну пропозицію члени виконавчого комітету проголосували на засіданні у п’ятницю, 23 травня, пише ZAXID.NET.
Нагадаємо Держспецзв’язку планує будівництво житлового комплексу на понад 8 га у Лисиничах на 2000 мешканців. Замовник будівництва раніше отримав містобудівні умови й обмеження на будівництво закладу освіти, яке досі не розпочалось, повідомили на засіданні виконкому члени робочої групи, яка вивчає питання забудови Лисиничів.
Тим часом село, в якому мешкають 3300 людей, гостро потребує освітніх закладів. За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, ініційована Держспецзв’язком забудова збільшує населення села ще на 2000 людей.
"У нас є розрахунки щодо потреби у школах, у дитсадках. Раніше містобудівні умови видавались на перший квартал із початковою школою і паркінгом. Ці умови є дійсні", – розповів Антон Коломєйцев.
Він також додав, що не має інформації про те, що забудовник розпочав будівництво школи, як це передбачають містобудівні умови. Зараз у Лисиничах є 535 дітей віком від 3 до 18 років. Разом з тим у селі немає жодного дитсадка. Понад 160 дітей дошкільного віку відвідують садки у Підбірцях і Винниках. Школи потребують 454 дитини. У селі працює гімназія на близько 100 дітей, але цього недостатньо. У селі також немає каналізації і практично відсутнє централізоване водопостачання.
"Нещодавно відбулась зустріч команди Офісу агломерації ЛМР з мешканцями Лисинич, де обговорювали розвиток інфраструктури села і покращення умов проживання мешканців нашої громади. Всі мешканці села збентежені ймовірністю такої великої забудови. Ми чули сьогодні, що населення Лисинич може зрости удвічі, а об’єкти соціальної інфраструктури не відповідатимуть цьому співвідношенню. Мешканці налаштовані категорично, вони готові до радикальних кроків, якщо їхні вимоги не будуть почуті. А вимоги дуже прості: спершу будівництво закладів освіти, а потім будівництво житла", – повідомив керуючий справами виконкому Львівської міськради Євген Бойко.
Заступник мера Львова Андрій Москаленко вважає, що робоча група, окрім освітніх закладів, має звернути увагу на інженерне та транспортне навантаження.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, інфраструктура громади на збільшення населення не розрахована. У Лисиничах немає каналізування, садочка. Є лише місцева школа на сто учнів, а сусідня у Винниках – вже перенавантажена і працює у дві зміни.