Блекаут взимку можливий, якщо температура буде низькою, а ракетні обстріли інфраструктури продовжаться. Проте столичні девелопери готуються до роботи в екстремальних умовах. Про це порталу НЕРУХОМІ розповів керівник проєкту Greenville Park Олексій Шматок.
Через дефіцит генерації відключення електроенергії в українських містах можливі і без обстрілів критичної інфраструктури з боку російської армії. За словами експертів, минулорічні авіаудари погіршили і без того існуючу проблему. Представник парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Сергій Нагорняк зауважив, що планові відключення можливі вже у листопаді.
На думку експертів Фонду енергетичних стратегій, якщо температура взимку буде низькою, планові обмеження в найгіршому випадку триватимуть до 12-16 годин, проте не у всіх регіонах. Якщо ж погода буде тепла, графіки будуть такими ж як протягом зими 2022-23.
Протягом минулої осені та зими росіяни пошкодили 40 об’єктів енергетичної інфраструктури. Не всі з них відновлені, тому якщо ракетний терор продовжиться, без світла можуть залишитись шість найбільших міст країни, у тому числі Київ.
Саме тому столичні девелопери вже зараз активно готуються до роботи в екстремальних умовах. Керівник проекту Greenville Park Олексій Шматок відзначив, що минулої зими працювати було складно. Під час частих тривалих повітряних тривог роботу доводилося зупиняти та йти в укриття, що уповільнювало темпи будівництва. Також необхідно було підлаштовувати будівельні та логістичні процеси під позапланові відключення електроенергії, тому що графіки від ДТЕК з’явились не одразу. Найбільш складним, за словами Шматка, став останній місяць осені, коли потужні ракетні удари 15 та 23 листопада призвели до масштабного знеструмлення більшої частини України майже на декілька днів поспіль.
Зараз до можливого блекауту команда Greenville Park готується заздалегідь.
“Для резервного живлення будови ми придбали дизельну електростанцію потужністю 160 кВт а також енергоефективні ліхтарі освітлення та обігрівачі для побутових приміщень. Ми утеплили тимчасові приміщення, зробили додаткові запаси будівельних матеріалів, розробили технологічні схеми виконання робіт меншими сегментами. Також зробили додаткову теплоізоляцію та обігрів тимчасових інженерних мереж, розробили план першочергових заходів і склали перелік електроспоживачів для резервного живлення на період відключень на будівельному майданчику”, - розповів Шматок.
Керівник проекту Greenville Park запевнив, що в будь-якому разі будівництво триватиме, незважаючи на плани ворога залишити країну без світла та тепла.