Прокуратура перевіряє законність запланованого будівництва в столичному ботсаді

2 хв

Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генпрокурора розпочала перевірку законності укладення інвестиційної угоди та намірів здійснити забудову заповідних земель Національного ботанічного саду імені Гришка у Києві. Про це повідомила пресслужба ОГП.

За результатами цієї перевірки буде надано правову оцінку відповідно до вимог чинного законодавства. Ситуація щодо можливого будівництва на території ботсаду набула широкого розголосу і суспільного резонансу у державі. Тому екологічними прокурорами невідкладно вжито заходів для того, щоб не допустити втрату особливо цінних земель та зберегти унікальні види рослин.

Національний ботанічний сад імені Гришка має загальнодержавне значення та був створений у 1935 році з метою проведення наукових досліджень, спрямованих на збереження, вивчення, акліматизації, розмноження рідкісних і типових видів місцевої та світової флори. Площа території сягає понад 129 га. Там знаходяться дендрарій, колекція різноманітних квіткових рослин тощо. Здійснення діяльності, що не відповідає меті створення об’єкта природно-заповідного фонду, є забороненим.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, 9 січня 2025 року під забудову передали ділянку Національного ботанічного саду по вул. Садово-Ботанічній, 1. Інвестиційна угода передбачала зведення житлових та нежитлових споруд, частку в яких мала отримати установа. 

Забудовник не міг реалізувати домовленість шість років через особливий режим охорони цієї території, але ботсад отримав від нього товари й послуги на 2,6 млн гривень. Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко звернувся до керівництва ботанічного саду із рекомендацією про негайне розірвання цього інвестиційного договору. Також міський голова столиці Віталій Кличко наголосив на необхідності заборонити забудову і впорядкувати територію заповідника.

Проте заступник директора Національного ботанічного саду імені Гришка Микола Шумик назвав цю новину “інформаційним вкидом”. Також він додав, що було декілька інвесторів і була укладена угода з КСМ Груп, але про житлову забудову не йшлося. Водночас юрист та активіст Олег Симороз звернув увагу на те, що КСМ Груп якраз спеціалізується на житловій забудові столиці, а не капітальних ремонтах. І раніше ця "компанія вже втрапляла у земельні скандали".

Забудовники:

Автор:

Анна Завірюха

журналістка

Журналістка із досвідом більше 4-х років. Улюблені теми – архітектура та маркетинг.
Усі статті автора

Коментарі

657

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом