Прокуратура Києва через суд вимагає збереження Бактеріологічного інституту

2 хв

11 листопада Солом’янська окружна прокуратура Києва звернулася до адміністративного суду з позовом до власника Бактеріологічного інституту, вимагаючи провести термінові ремонтно-реставраційні роботи. Про це повідомила пресслужба відповідного органу державної влади.

У прокуратурі зазначили, що компанія А Development, яка є власником споруди проігнорувала відповідний припис Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації. Унаслідок цього пам’ятка руйнується та втрачає свій автентичний вигляд.

Інститут у Києві збудували у 1896 році в стилі неоренесанс. Ідея його створення виникла завдяки успіху німецького бактеріолога Еміля Берінга. Згодом споруда стала Інститутом вірусології, для якого збудували нові корпуси, а стару будівлю покинули. З грудня 2015 року А Development є власником ділянки за адресою Амосова, 9 та 16, на якій розташована памʼятка, через компанію “Аструм Холд”. Споруда довгі роки знаходилась у занедбаному стані, але перед повномасштабним вторгненням у 2022 роки А Development обіцяла її відновити. Проте жодних дій не було розпочато, крім того, за даними судового реєстру, Солом’янська окружна прокуратура Києва має фінансові претензії до фірми на понад 2 млн гривень.

Водночас представник А Development Броніслав Чумак зазначив, що у лютому 2023 року в КМДА ознайомились із їх проєктом реконструкції, схвалили його і рекомендували для остаточного погодження. У вересні 2023 року фірма подала додаткову документацію з історико-містобудівних досліджень. Та на початку 2024 року, за словами компанії, виявилось, що були внесені певні зміни у законодавство, про які не було повідомлено власника і тому погодження досі не видали.

Власником A Development є Олексій Баранов. Він відомий реконструкцією Арсенальної площі, створенням простору A-Station та купівлі заводу "Більшовик".

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, компанія A Development також відома скандальним ЖК Ріхерт&Парк на Подолі. У серпні 2024 року забудовник повідомив, що перегляне концепцію проєкту через динаміку ринку житлової нерухомості столиці. Активісти виступають проти забудови і хочуть, щоб паркова зона була на всій цій території. Це вже не перша спроба містян виступити проти зведення цього ЖК. Вони неодноразово створювали петиції щодо заборони його будівництва, але поки безрезультатно.

Забудовники:

Автор:

Анна Завірюха

журналістка

Журналістка із досвідом більше 4-х років. Улюблені теми – архітектура та маркетинг.
Усі статті автора

Коментарі

248

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом