Індустріальний стиль в інтер'єрі

Альона Ярош 13:34, 1.08.2024

У 1950-х роках в США закинуті будівлі заводів та фабрик знову почали "оживати", проте отримали вже зовсім інше призначення. У цих величезних будівлях почали селитися фотографи, художники, скульптори та інші митці, які прагнули більше простору та світла у своїх оселях. Вони переїжджали з центральних частин міста на околиці і створювали на колишніх фабриках та заводах середовище, яке надихало та спонукало до творчості. Такі місця були ідеальними для життя та роботи.

Пізніше цей тренд поширився і в європейських містах, таких як Лондон, Париж, Прага та інші, ставши популярним у всьому світі. Так зародився індустріальний стиль в інтер’єрі. З цієї статті від НЕРУХОМІ ви дізнаєтесь що таке індастріал в інтер’єрі, які його основні риси та чому цей стиль популярний.

Що таке індастріал в дизайні інтер’єру та як він виник?

Щоб зрозуміти, що таке індастріал в інтер’єрі перш за все необхідно трохи зануритися в історію його походження. Індастріал вважається сучасним стилем, проте його коріння сягає часів промислової революції. Розвиток гігантських фабрик, що вміщали велику техніку та багато робітників, є основою індустріального дизайну.

У середині XVIII століття відбулася перша промислова революція, коли в містах Європи та США розпочалося масове виробництво. Тоді ж будівлі фабрик почали будувати з відкритим плануванням та величезними решітчатими вікнами, які забезпечували доступ свіжого повітря та природне світло. А відмова від оздоблювальних матеріалів допомагала непогано заощадити кошти.

Під час другої промислової революції у 1870-х роках почали використовувати бетон та сталь, які так само як і цегла нічим не покривалися, а також лампочки Едісона, які широко застосовувалися для освітлення цих величезних приміщень.

І хоча будівлі колишніх заводів та фабрик почали використовувати як житло ще в середині ХХ століття, проте широкої популярності вони набули тільки у 2000-х роках. Саме тоді у Нью-Йорку та деяких інших містах США мешканці зіткнулися з нестачею житла. Через це фабрики були перетворені на індустріальні лофт-квартири з відкритим плануванням. А структурні елементи цих будівель, такі як, відкрита цегла, металеві каркаси та великі вікна стали головними атрибутами дизайну, що привертали увагу покупців. Сьогодні забудовники час від часу навмисно додають у свої проєкти елементи індустріального стилю, щоб створити відповідну атмосферу та розбавити дизайн.

7 ключових елементів індустріального дизайну інтер'єру

Дизайн в індустріальному стилі має деякі спільні риси зі стилем рустик. Та все ж він дещо відрізняється, адже в його основі лежить використання на вигляд необроблених будівельних матеріалів саме у житловому приміщенні.

Нейтральна колірна гама

Основні кольори у помешканнях в індустріальному стилі – це вся палітра білого, сірого, чорного, а також відтінки коричневого. Однак також тут часто є несподівані кольорові сплески, які виражаються в яскравих творах мистецтва, що створюють чудовий контраст, який об'єднує весь простір.

Відкриті труби, канали та цегляна кладка

Коли ви уявляєте індустріальний дизайн, то скоріш за все згадуєте про видимі труби та повітроводи. Зазвичай будівельники та дизайнери намагаються їх приховати, але в індустріальному інтер'єрі ці елементи залишають відкритими. Більш того замість оздоблення стін та інших поверхонь звичними матеріалами тут надається перевага оголеній цеглі та бетонній підлозі, адже все це основні складові стилю.

Графічні лінії

Незалежно від того, чи це віконна рама, чи залізне колесо на барних стільцях, цей стиль любить чіткі графічні лінії, особливо створені з чорних металів. Вони повинні бути простими, без зайвих вигинів чи завитків.

Дерево і метал

Дерев'яний журнальний столик на металевих коліщатках, книжкова полиця з переробленої деревини на металевому каркасі, або стіл, що створений на основі колишньої швейної машинки "Zinger", – це чудовий спосіб впровадити природні елементи в індустріальний дизайн.

Світильники

Відкриті лампочки Едісона, що звисають окремо або в складі декоративної групи у вигляді люстри, є поширеним елементом індустріального домашнього декору. Також тут використовуються світильники у вигляді великих металевих куполів, каркасних металевих фігур та звичайних дисків, які залишають лампочку видимою.

Природне світло

Інтер’єр в індустріальному стилі, як правило, має великі панорамні вікна з вузькими шибками, що обрамлені у чорну раму з тонкими перетинками. Іноді такі вікна можуть охоплювати майже всю стіну.

Натуральний текстиль

Такі тканини, як потерта шкіра або льон, добре поєднуються з меблями та аксесуарами в індустріальному інтер’єрі. Вони створюють відчуття домашнього затишку та комфорту.

На завершення

Чому індустріальний дизайн інтер’єрів став таким популярним? Перш за все тому, що він дає друге життя занедбаним будівлям заводів, фабрик та навіть складів. Тут можна поєднувати металеві конструкції, м’які шкіряні дивани, необроблену деревину та відкриту цегляну кладку і доповнювати сучасними (й не дуже) творами мистецтва. І все це у вільному відкритому інтер’єрному просторі. Це свобода дій, свобода руху, свобода думки…

Проверенные ЖК

Автор:

Альона Ярош

Експерт

Експерт nerukhomi.ua. Дизайнер архітектурного середовища, викладач. Великий досвід написання експертних матеріалів на тему архітектури, інженерії, дизайну та декорування інтер'єру. На проєкті НЕРУХОМІ з червня 2022 року
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук