З ним кімната стає більшою і наповнюється природним світлом, а квартира відразу ж набуває розкішного вигляду. Ім'я йому – еркер. Багато хто плутає такий архітектурний елемент будинку з лоджією або балконом, однак це дещо інше.
Що таке еркер, яким він буває та в чому його принадність – читайте у матеріалі НЕРУХОМІ.
Що таке еркер
Для початку давайте розберемося з самим поняттям "еркер". У державних будівельних нормах зазначено, що це засклена виступаюча з площини фасаду частина приміщення, яка дозволяє збільшити внутрішній простір житла, а також поліпшити його освітленість та інсоляцію.
Якщо говорити про еркери зовсім просто, то це настільки велика зсередини кімната, що зовні видно її невеликий шматочок.
Еркер не можна взяти і "приробити" до будинку, а тим паче кілька – ще на етапі проєктування слід врахувати і їх вагу, і навантаження, і збільшення обсягу кімнат. Тільки в разі ретельного опрацювання деталей еркер буде не тільки функціональний, гарний і зручний, але й безпечний.
До речі, дуже примітна особливість еркерів полягає в тому, що їх можна будувати на будь-якому поверсі будівлі, навіть на цокольному або останньому. Що значно розширює сферу "застосування" цього елемента, а також реалізує можливість для мешканців усіх поверхів стати власниками шикарних квартир.
Еркери можуть існувати в будинку у множинній кількості – тобто в багатоквартирному будинку кількість еркерів обмежується фантазією проєктувальників і здоровим глуздом. Також різноманітне і їх скління – воно може бути або частковим, або повним.
Чим гарний еркер
Еркери є не простим елементом декору будівлі, хоча не можна не відзначити, що вони привносять певний шарм його зовнішньому вигляду, вони ще й є помічником у справі "максимального отримання природного світла". А ще візуально і фактично еркер збільшує обсяг кімнати. Тобто крім відмінної освітленості і переважання природного світла над штучним, ви додатково отримаєте пару квадратних метрів корисної площі, яку можна не тільки використовувати функціонально, але і виявити в собі талант дизайнера, облаштувавши цей "куточок стилю" так, як хочеться вам і вашій сім'ї.
Еркер – це скоріше окрема частина, яку можна оформити і у вигляді спільною з кімнатою дизайнерською ідеєю, і зонувати як окреме приміщення для власних потреб. А як захоплюватимуться друзі і знайомі навідуючись до вас у гості, адже еркери – це відмінна риса розкішних квартир.
Стильове розмаїття
Серед новобудов Києва зустрічаються досить різноманітні у своєму прояві еркери, і саме їх незвичайна форма надихає жителів таких квартир на сміливий, незвичайний дизайн, властивий людям вільним і творчим.
Цей елемент будівлі може бути трикутним, квадратним, напівкруглим, трапецієподібним, багатогранним, прямокутним. Крім того, еркер може бути як класичним (з повним виступом), так і напіверкером. Напіверкер злегка менший за площею, що не заважає йому бути тієї ж форми, якою може бути класичний еркер.
Як використовувати еркер
Еркери прекрасно виглядають в будь-якому приміщенні, спробуємо розібратися і зрозуміти, що можна придумати і як їх задіяти в тій чи іншій кімнаті. Розглянемо різні варіанти дизайну приміщень з еркерами та подивимося, яке приміщення в квартирі стане найбільш оптимальним варіантом.
На кухні – можна зонувати еркер подіумом і влаштувати там невелику зону відпочинку для тих, хто любить посидіти з чашкою кави і поніжитися на теплому сонечку. Або зайнятися кулінарними шедеврами, водночас поглядаючи на прекрасні пейзажі і насолоджуючись природним світлом. Можна почати вирощувати фрукти або зелень – а чому ні?
У вітальні – прекрасний вибір для тих, хто любить приймати гостей, або хоче збільшити простір і здивувати близьких. Саме у вітальні еркер можна використовувати з максимальною користю для простору, надаючи дизайну кімнати найнезвичайніші і цікаві види. При цьому кімната буде наповнена природним світлом, що додатково економить електроенергію. Тут навіть можна буде розбити зимовий сад.
В обідній – обідня зона завжди вважалася місцем збору всієї сім'ї або друзів і еркер в такому разі можна використовувати як основний "елемент" дружніх і сімейних посиденьок. Можна встановити там обідній стіл і збиратися за ним, а можна зробити невелику барну стійку.
У дитячій – дітям подобаються еркери і незвичайні рішення в своїй кімнаті, тут ніхто посперечатися не може. Варіантів як зробити еркер місцем постійного проведення часу у дітей маса: адже це може бути і спальне місце, і ігрова зона, і зона для навчання. Зупинити потік фантазії ніхто не зможе, а дитина буде задоволена тим, що тільки у неї є кімната з таким незвичайним рішенням. Можна дозволити дитині самій придумати дизайн зони з еркером, так ви підкреслите її самостійність.
У спальні – місце відпочинку: тільки ваше, тільки твоє. Можна обладнати окрему невелику зону для тих, хто любить залишитися на самоті і подумати над життям, ну або удвох: удвох завжди є чим зайнятися. Можна зробити тут прекрасний сад, або спроєктувати місце для хобі.
З вуличної сторони еркер теж можна прикрасити, зробивши досить незвичайною і помітною зовні саме вашу квартиру.
Отже, еркер можливий в будь-якому виконанні і чим більш незвичайним його придумають проєктувальники, тим більш цікаве як його використання, так і різноманітнішим може бути дизайн.