Популярні архітектурні видання Calvert Journal і ArchDaily взялися за висвітлення архітектурних проєктів родом із соціалізму. У серії матеріалів йдеться про будівлі, спроєктовані архітекторами зі Східної та Центральної Європи в епоху комунізму.
Як повідомляє Archdaily, всього дослідники покажуть 50 монументальних споруд, зведених в еру соціалізму.
Кінотеатр "Жовтень" (Мінськ, Білорусь)
Кінотеатр "Жовтень" був побудований до 50-річчя Радянського Союзу. Довгий час кінотеатр був найбільшим у Білорусі, втім, пізніше обладнання застаріло і після отримання незалежності Білорусі, його осучаснили і відкрили повторно.
Сьогодні тут 11 залів і сучасне цифрове обладнання. Однак зовні кінотеатр залишився типовою радянською монументальною спорудою.
Кінотеатр "Пушкінський" (Москва, Росія)
Масштабне спорудження піднято над землею, воно стоїть на 25 колонах. Сходи у кінотеатр починається у сусідньому сквері, а сам кінотеатр розташований на площі імені Пушкіна.
У 2011 році в кінотеатрі зробили ремонт, повісили скляну завісу і сітку з нержавіючої сталі над входом.
Кінотеатр "Росія" (Єреван, Вірменія)
Побудований між 1968 і 1 975 роками, кінотеатр здатний умістити 2500 відвідувачів. Його дизайн складається з 2 великих бетонних елементів, схожих на вітрила.
Зовнішній вигляд повинен уособлювати гори Арарат. Що стосується інтер'єру, то він складається з центрального атріуму, який окреслений сходами.
Кінотеатр "Космос" (Житомир, Україна)
Схожих кінотеатрів в Україні досить багато, але цей відрізняється своїм фасадом від архітектора Василя Микитенка, який орнаментував будівлю "галактичними" композиціями з невеликих мозаїк. Фасад мав прославляти освоєння космосу, тому графічні композиції архітектора були підкреслені зоряними елементами.
Кінотеатр "Арман" (Алмати, Казахстан)
Кінотеатр зумів зберегти свою первісну діяльність, саме тут вперше в місті показували 3D-фільми. Після розпаду Радянського Союзу кінотеатр тимчасово перетворили на танцювальний клуб.
Втім, пізніше він став місцем проведення міжнародних кінофестивалів і прем'єр. Будівля відрізняється барельєфами на фасаді, які прославляють радянську науку.